UnofficialEvents
Unofficial
Competitions
Competition
Goals
Speedcuber's
Achievements
Mosaic
Building
Friends'
Competitions
Sign in with WCA Sign in with WCA

All countries 1007 RU Russia 542 US United States 148 UA Ukraine 70 BY Belarus 54 CA Canada 50 GB United Kingdom 29 KZ Kazakhstan 27 FR France 19 BO Bolivia 16 ES Spain 16 CH Switzerland 9 TN Tunisia 5 KR Korea 3 CN China 3 IN India 2 LY Libyan Arab Jamahiriya 2 DK Denmark 2 AM Armenia 1 AT Austria 1 AU Australia 1 LV Latvia 1 MN Mongolia 1 SE Sweden 1 DZ Algeria 1 EE Estonia 1 FI Finland 1 ID Indonesia 1

BY Competitors from Belarus

Competitor WCAID Competitions Events Medals Gold Silver Bronze
1 Aleksandr Lavrovskii 2016LAVR01 1 1
2 Aleksandr Paliukhovich 2016PALI01 2 2
3 Alexey Gastilo 2018GAST02 1 1
4 Aliaksandr Sarokin 2018SARO03 2 2 1 1
5 Aliaksei Chumak 2018CHUM02 1 1
6 Aliaksei Sumarevich 2018SUMA02 1 1
7 Alperen Sarigoz 2018SARI03 1 1
8 Andrey Borovkov 2018BORO03 1 1
9 Anton Suzin 2017SUZI02 3 3 1 1
10 Artem Кureichyk 2018UREI01 1 1
Competitor WCAID Competitions Events Medals Gold Silver Bronze
11 Artsiom Keizik 2018KEIZ01 1 1
12 Danila Dubovik 2017DUBO05 1 1
13 Darii Caireac 2018CAIR02 1 1
14 Dzmitry Dalzhankou 2018DOLZ01 1 1
15 Egor Khovavko 2018KHOV01 1 1
16 Egor Pankavets 2017PANK02 1 1
17 Hardzei Chuprys 2018CHUP01 1 1
18 Herman Statsko 2018STAT01 1 1
19 Hleb Davidovich 2018DAVI17 1 1
20 Ilya Tsiareshka 2012TERE01 7 7 2 1 1
Competitor WCAID Competitions Events Medals Gold Silver Bronze
21 Ilya Zabrodsky 2013ZABR01 1 1 1 1
22 Ivan Akulich 2017AKUL02 1 1
23 Ivan Hvazdziou 2018HVAZ01 1 1
24 Ivan Terekh 2014TERE03 3 4 2 2
25 Kirill Balashchenko 2018BALA23 1 1
26 Matsvei Martynovich 2018MART42 1 1
27 Maxim Gavrish 2018GAVR03 1 1
28 Mikita Hryhorchyk 2018HRYH02 1 1
29 Nazar Famichou 2018FAMI01 1 1
30 Nikita Loika 2013LOYK01 4 6 4 2 2
Competitor WCAID Competitions Events Medals Gold Silver Bronze
31 Nikita Perepelov 2018PERE13 1 1
32 Pavel Yushkevich 2013YUSH01 2 2 1 1
33 Platon Dranchuk 2018DRAN01 1 1
34 Robert Orekhov 2018OREK01 1 1
35 Roman Zhiglinskiy 2018ZHIG01 1 1
36 Stanislau Smolski 2017SMOL02 1 1 1 1
37 Timur Kakhanovich 2014KAKH01 1 1 1 1
38 Tsimafei Filaretau 2018FILA03 1 1
39 Uladzislau Siargeyeu 2018SIAR01 1 1
40 Uladzislau Vouchak 2018VOUC01 1 1
Competitor WCAID Competitions Events Medals Gold Silver Bronze
41 Vadzim Smirnou 2017SMIR01 2 3 1 1
42 Viachaslau Kazak 2015KAZA02 2 2
43 Viktor Nikonchik 2018NIKO03 1 1
44 Vitaliy Sheshko 2014SHES03 1 1 1 1
45 Vladislav Ilyushchenko 2017ILYU01 1 1
46 Vladislav Kaminskiy 2013KAMI03 2 2 1 1
47 Vladislav Kirey 2017KIRE02 1 1
48 Vladislav Slabodinski 2018SLAB01 1 1
49 Yahor Lahunovich 2018LAGU01 1 1
50 Yahor Lelenik 2018LELE02 1 1
Competitor WCAID Competitions Events Medals Gold Silver Bronze
51 Yauheni Herasimchyk 2018GERA07 1 1
52 Yauheni Zviazdou 2016ZVIA01 1 1
53 Yegor Vertlib 2018VERT01 1 1
54 Yury Batsiukou 2018CHES10 1 1
Email Senior Judges: suphair@gmail.com, kvm2014@bk.ruLogos & IconsWCA API